26 Eylül 2021 | 18:01
Buradasınız:  / TÜRKİYE STK ÇOCUK VE GENÇ PLATFORMU

T-STK ÇOGEP HAKKINDA
Çocuk ve Genç” alanında faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşlarının ortak proje ve çalışmalarla güç birliği oluşturması amacıyla “STK ÇOCUK ve GENÇ PLATFORMU” 2010 yılının Mart ayında kurulmuştur. İlk altı aylık için İstanbul Kadın ve Kadın Kuruluşları Derneği (İKADDER) görevlendirilmiş; İKADDER Yönetim Kurulu Başkanı Funda Akyol Genel Koordinatör olarak STK ÇOGEP Platformun faaliyetlerini yürütmüştür. 2011 yılından itibaren Platformun Genel Koordinatörlüğünü Özlenen Çocuk Derneği (ÖZLENDER) üstlenmiştir.
Platform kapsamında 2010 yılı itibariyle sekiz toplantı yapılmış ve 26 kurum ve toplam 109 kişi katılmıştır. Toplantıların ev sahipliğini üstelenen kurumlar: HEKVA, Kimse Yok mu Derneği, İKADDER, GİKAP, Hayat Sağlık Vakfı, Mutlu Aile Mutlu Çocuk Derneği, Başbakanlık Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Bahçelievler Şeyh Zayed Çocuk Yuvası, Bir İnsan Dünyaya Bedeldir (BİSEG) İBB Koruma Uygulama ve Denetim Müdürlüğü (KUDEB)) oluşan bir komisyon oluşturulmasına karar verilmiştir. Platform yürütücülüğünü İKADDER 6 ay süreliğine üstlenmiş; Funda Akyol Genel Koordinatör olarak Aralık ayına kadar yürütmüştür. Ocak 2011’den itibaren ÖZLENDER STK ÇOGEP yeni dönem koordinasyon merkezi ve sekretaryayı yürütmek üzere seçilmiştir.
STK ÇOCUK ve GENÇ PLATFORMU, 2012 yılında Türkiye Aile Platformun çocuk Birimini üstlenmiştir ve adı Türkiye STK Çocuk ve Genç Platformu olarak değiştirilmiştir.

www.stkcogep.org


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/gikap/public_html/wp-includes/functions.php on line 3413