26 Eylül 2021 | 18:55
Buradasınız:  / Etkinlikler / HABERLER / TÜRAP VI. İSTİŞARE GRUBU İL TOPLANTISI
turap

TÜRAP VI. İSTİŞARE GRUBU İL TOPLANTISI

Üyesi olduğumuz STK Türkiye Aile Platformu/TÜRAP’ın 19–20 Kasım 2016 tarihlerinde gerçekleşen VI. İstişare Grubu İl Toplantısına GİKAP temsilcileri olarak katılım sağlandı. T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Anadolu Yakası Sivil Toplum Kuruluşları Platformu/AYSİT ev sahipliğinde Basın İlan Kurumu Bayramoğlu Tesislerinde düzenlenen toplantıya 12 İlden Üye Statüsündeki 50 STK’dan 72 temsilci,  Misafir Statüsünde STK, yerel-kamu ve üniversitelerden 122 temsilci, 1 Basın olmak üzere 195 kişi iştirak etti.

Toplantıda, Milletvekili Dr. Ravza Kavakçı Kan, Milletvekili Dr. Leyla Şahin Usta, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Toplum Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Muhammet Örnek ve Düzce Valisi Zülküf Dağlı selamlama konuşması yaptı.

Toplantının ilk günü, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Alpaslan Durmuş “Aile ve Aile Odaklı Çalışan STK’lar İçin Yeni Faaliyet Alanları/Çalışılması Elzem Konular” ve AB Bakanlığı Proje Uygulama Başkanlığı Uzmanı Makbule Okat “2017 AB Hibe Programları ve STK’lara Yönelik Fırsatlar” konu başlıklarında sunum gerçekleştirdi.

Toplantının ikinci günü, TÜRAP Genel Merkez, Birim ve Komisyonların çalışmalarında verimliliğin artması için sorunların değerlendirilmesi, çözüm önerilerinin geliştirilmesi kapsamında “Eş Zamanlı Yuvarlak Masa Toplantıları” yapıldı. GİKAP temsilcisi TÜRAP Kadın ve Aile Birimi masasında yer aldı.

Eş zamanlı gerçekleştirilen yuvarlak masa toplantılarının sonuçları moderatörler tarafından sunuldu.

 

 

 

turap


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/gikap/public_html/wp-includes/functions.php on line 3413