21 Ekim 2021 | 10:46
Buradasınız:  / Öncü Kadınlar / Öncü Kadınlar Öncü STK’lar Şubat Ayı Programı
24 subat 2016_seminer_3 (3)

Öncü Kadınlar Öncü STK’lar Şubat Ayı Programı

Konu: STK’larda Saha Çalışması Ve Raporlama

Konuşmacı: İpek COŞKUN/ SETA Ankara Toplum ve Kültür Araştırmacısı

24 Şubat 2016 tarihinde Gökkuşağı İstanbul Kadın Kuruluşları Platformu (GİKAP)’ nun merkezinde Öncü Kadınlar Öncü STK’lar Projesi Şubat Ayı Semineri gerçekleştirildi.

İKADDER Yönetim Kurulu Başkanı ve GİKAP Genel Koordinatörü Funda Akyol projenin gelecek programı hakkında bilgilendirme yaptıktan sonra toplantı gündemini okudu.

Katılımcıların kısa kurum tanıtımlarının ardından SETA Ankara Toplum ve Kültür Araştırmacısı İpek Coşk24 subat 2016_seminer_3 (3)un tarafından “STK’larda Saha Çalışması Ve Raporlama” başlıklı sunum gerçekleştirildi.

Coşkun, konuyu iki oturumda sundu; ilk oturumda raporlama öncesindeki hazırlığın nasıl ve ne aşamalarda gerçekleştiğini, ikinci oturumda ise raporlamanın nasıl etkin kılınabileceğini anlattı. Raporlamanın daha sağlıklı yapılması için araştırma probleminin çok önemli olduğundan ve araştırmanın bir problem üzerinden gidilmesi gerektiğinden bahsetti. Projenin gerekçesi, amaçları ve yöntemlerinin nasıl belirlenebileceğini anlatarak örnek bir raporlama üzerinden sunumunu gerçekleştirdi.

Bulguların analizini yaparken alt başlıkların belirlenmesinin raporlama sürecinde kolaylık sağlayacağının altını çizdi. Doğrulama çalıştayı ile her şey belirlendikten sonra ara raporun hazır hale getirilmesinin sunacağımız raporun geçerliliğini ve ispatını yapmak için önemli bir unsur olduğundan bahsetti. Son olarak etki analizini anlatarak sunumunu bitirdi.

Katılımcılardan duyurusunu yapmak istedikleri kurum faaliyetlerini duyuru panosuna asmaları ile program sonlandı.

24 subat 2016_seminer_3 (1) 24 subat 2016_seminer_3 (2)


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/gikap/public_html/wp-includes/functions.php on line 3413