21 Ekim 2021 | 11:12
Buradasınız:  / HABERLER / ETNOSPOR KÜLTÜR FESTİVALİ
milli-sporlar-etnospor-kultur-festivali-nde

ETNOSPOR KÜLTÜR FESTİVALİ

hqxcoizxDünya Etnospor Konfederasyonu tarafından organize edilen “Etnospor Kültür Festivali” 26–27–28 Ağustos tarihleri arasında Küçükçekmece Bezirganbahçe Meydanı’nda gerçekleştirildi. GİKAP Temsilcileri olarak festivale katılım sağlandı.

Uluslararası organizasyonda 11 spor dalında, yurt içi ve yurt dışından 20 takım yer aldı. Dünya Etnospor Konfederasyonu’nun geleneksel spor dallarının tanıtılması, profesyonelleşmesi ve olimpiyatlara hazırlanması amacıyla gerçekleştirdiği festivalde, birçok geleneksel oyunu birbirinden başarılı ve yetenekli sporcular sergileyerek, tarih yeniden canlandırıldı.

Festivalde, yağlı güreş müsabakaları, atlı cirit oyunları, mas güreşi, aba güreşleri, geçmişten günümüze geleneksel çocuk oyunları, Orta Asya ve Anadolu mutfağının eşsiz lezzetleri, uzmanlar eşliğinde Osmanlı okçuluğu atış talimleri, geleneksel kıl çadırlarda oba yaşamı ve kültür tarihi, tarihi el sanatları çarşısı, kılıç kalkan gösterileri, atlı akrobasiler ve konserlerin eşlik ettiği pek çok aktiviteye yer verildi.

Dileyenin kendi çadırını kurup kalabileceği etkinlik alanında Türk dünyasına, Orta Asya ve Anadolu’ya özgü şenlikler de izleyicilere güzel ve heyecanlı anlar yaşattı.

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan programın 2. Gününde standımızı ziyaret etti.

milli-sporlar-etnospor-kultur-festivali-nde


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/gikap/public_html/wp-includes/functions.php on line 3413